☰ Menu Prawe Menu ☰
Leszno
Grafika zawierająca herb Leszno

Piątek 01.01.2021

A A A A
A A+ A++
zaawansowane

Odpowiedź do przetargu nr 12/2013 oraz informacja o modyfikacji SIWZ na wykonanie projektu architektoniczno-budowlanego rozbudowy i modernizacji budynku Przedszkola w Lesznie, ul. Polna 22

Leszno, dnia 2 sierpnia 2013 r.

 

IGK.271.79.2013

 

 

 

 

 

…………………………………………………

 

 

 

Dot.: przetargu nr 12/2013 na wykonanie projektu architektoniczno-budowlanego rozbudowy i modernizacji budynku Przedszkola w Lesznie, ul. Polna 22.

 

                        Na podstawie art. 38 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych
(Dz. U. z 2010 r. Nr 113 poz. 759 z późniejszymi zmianami), Zamawiający udziela odpowiedzi na zadane przez Wykonawcę zapytanie bez podawania źródła zapytania.

 

 

Pytanie nr 1. Zapytanie dotyczy pkt. 5.1.2. tj. posiadania wiedzy i doświadczenia przez wykonawcę. Czy projekt budowy budynku oświatowego wraz z projektem zagospodarowania terenu w tym placu zabaw na kwotę minimum 50.000,00 zł spełnia wymagania Zamawiającego?

Odp. Projekt budowy budynku oświatowego wraz z projektem zagospodarowania terenu
w tym placu zabaw na kwotę minimum 50.000,00 zł spełnia wymagania Zamawiającego.

 

Pytanie nr 2.  Czy Inwestor lub Dyrektor Przedszkola posiada dokumentację budowlaną istniejącego budynku Przedszkola, a jeśli tak to jaką?

Odp. Zamawiający posiada dokumentację projektową Przedszkola typowego C-40 architektoniczną, Technologię konstrukcji, architekturę wnętrz, projekty instalacji wodociągowej i kanalizacyjnej. Dokumentacja opracowana została w 1983-1984 roku.

Pytanie nr 3. Prosimy o podanie powierzchni użytkowej oraz kubatury istniejącego budynku Przedszkola.

Odp. Całkowita powierzchnia zabudowy budynku przedszkola istniejącego wynosi 1271m2 , kubatura – 5355m3.

Pytanie nr 4. Czy projekt technologii przedszkola ma dotyczyć wszystkich pomieszczeń, czy tylko wybranych, a jeśli  tak to jakich np. cz. żywieniowej?

Odp. Projekt technologiczny dotyczyć będzie części żywieniowej.

Pytanie nr 5.  Czy w zakres modernizacji budynku istniejącego Przedszkola wchodzi także projekt termomodernizacji?

Odp. Tak.

Pytanie nr 6. Czy istniejący przydział mocy dla obiektu wystarczy do pokrycia zwiększonego zapotrzebowania po rozbudowie?

Odp. Zgodnie z pkt 3.13 SIWZ.

Pytanie nr 7. W jakim terminie będziecie Państwo uzgadniać kolejne etaty prac projektowych np. rozwiązania materiałowe itd.?

Odp. Zgodnie z zapisami w pkt 3.15-3.16-3.18 SIWZ, Zamawiający wymaga określenia wytycznych w projekcie co do użytych i zastosowanych materiałów i kolorystyki na obiekcie i w poszczególnych pomieszczeniach. Rozwiązania materiałowe zostaną uzgodnione terminowo w porozumieniu z Wykonawcą projektu.

Pytanie nr 8. Jak obecnie zagospodarowane są na terenie działki Przedszkola wody opadowe?

Odp. Obecnie wody opadowe na terenie działki Przedszkola są odprowadzane systemem rur podziemnych do kanalizacji sanitarnej. Należy wykonać projekt zagospodarowania wody deszczowej.

Pytanie nr 9. Z treści SIWZ wynika, że w ramach 20 nadzorów autorskich Biuro Projektów, na wniosek Wykonawcy robót, ma opracowywać uzupełnienia projektu budowlanego w rozwiązania wykonawcze. Jak należy to rozumieć, czy koszt za opracowanie projektu wykonawczego należy umieścić w Ofercie w punkcie 1 (Wykonanie dokumentacji projektowej i kosztorysowej), czy w punkcie 2 i 3 (nadzór autorski) – jaki zakres projektu wykonawczego należy wycenić?

Odp. Zamawiający modyfikuje treść SIWZ, poprzez wprowadzenie w pkt. 3.7. wykonania projektu wykonawczego w branżach. W ofercie należy uwzględnić koszt wykonania projektów wykonawczych – 3 egz.

 

Pytanie nr 10.  Z treści SIWZ wynika, że należy opracować projekty budowlane, bez wykonania projektów wykonawczych. Nie będzie możliwe sporządzenie dokładnego przedmiaru robót i kosztorysu inwestorskiego, gdyż projekty budowlane nie zawierają wielu szczegółowych rozwiązań koniecznych do wykonania przedmiaru robót i kosztorysów inwestorskich. Jak należy do tego podejść?

Odp. Zamawiający modyfikuje treść SIWZ, w związku z tym należy wykonać projekty wykonawcze.

 

Pytanie nr 11.  Jak należy postąpić z projektami, które opracowuje się tylko na etapie projektów wykonawczych np. projekt kotłowni gazowej, szczegółowe rozwiązania konstrukcyjne itd. Projekt budowlany ich nie zawiera, a tylko taki ma być wykonany zgodnie ze SIWZ.

Odp. Zamawiający modyfikuje treść SIWZ, w związku z tym należy wykonać projekty wykonawcze branżowe.

Pytanie nr 12.  Jak należy rozumieć §12 Umowy, Część III SIWZ, ,,Jednostka projektowa nie może odmówić wprowadzenia zmian do projektu, które nie naruszają prawa, a zgłoszone propozycje poprawiają rozwiązania projektowe", na jakim etapie będą zgłaszane propozycje, czy już po uzgodnieniu przez Państwa rozwiązań projektowych, a jeśli tak to kto ma projektować te zmiany i kto będzie ponosił koszty ich opracowania. Kto będzie decydował czy nowe rozwiązania "poprawiają” projekt, są korzystniejsze?

Odp. Zgodnie z literalnym brzmieniem tego ustalenia, propozycje zmian będą zgłaszane  na etapie robót budowlanych nadzorowi autorskiemu. Decyzje o zmianach będzie podejmował Zamawiający.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Wójt Gminy Leszno -Andrzej Cieślak

 

Wytworzył:
Agnieszka Kołnierzak
Udostępnił:
Agnieszka Kołnierzak
(2013-08-02 14:10:12)
Ostatnio zmodyfikował:
Agnieszka Kołnierzak
(2013-08-02 14:14:33)

 
 
liczba odwiedzin: 4575339

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

X